Tuesday, 17 January 2012

ЕХФ во последен миг ги промени судиите за дуелот со Гeрманија


 
Европската куќа на ракометот направи вистински преседан со промената на веќе делегираните судии за натпреварот Македонија - Германија.
 
ЕХФ најпрво ги делегираше руските судии Золтин и Володков за потоа, во последен момент да го промени решението и делители на правдата да бидат Леифсон и Палсон од Исланд.

До сега нема никакво официјално соопштение од организаторот на Европското првенство па ваквиот преседан предизвикува сомнежи кај македонската делегација и фанови пред почетокот на натпреварот со Панцирите.

После поразот во првото коло, вечерашниот натпревар против Македонија за Германија претставува „последен воз“ за влез во втората фаза од натпреварувањето.
 

Видео: И Швеѓаните право на тераса!


Видео кое веројатно нема да им се допадне само на некои од нашите квази експерти. Шведски навивачи, заедно со нашите среде Ниш ја пејат: ’Излези момче право на тераса!’ 

Кола удира воз


Да се надеваме дека возачот на автомобилот има логично објаснување. 

Бруталноста на рагбитоРагбито е навистина племенит спорт во кој се почитува фер плејот, меѓутоа сепак има и вакви брутални судири 

Туркање кола

Кога туркањето автомобил не оди по планот. 

Несреќа во ТВ шоу

Убавата девојка можеби нема да победи на шоуто, но добро ги прикажува своите гаќички. 

Врана се санкаНе само малите деца сакаат санкање, погледнете ја оваа врана која се санка по кровот на една куќа.